PSYCHOTERAPIA PAR

Związki bywają trudne i burzliwe. Czasami dochodzi między partnerami do kłótni, które nie mają wyraźnego podłoża. W takich chwilach wydaje się, że to wszystko nie ma sensu, ale to nie musi być prawda! Jeżeli się kochacie i chcecie być razem, ale Wasze emocje stoją na przeszkodzie, spróbujcie wziąć udział w psychoterapii. Jak ona przebiega oraz w jaki sposób może pomóc? Sprawdźcie w artykule!

Czym jest psychoterapia?

Psychoterapia to proces, który ma na celu zrozumienie siebie, swoich potrzeb oraz problemów. Chodzi o to, aby dotrzeć do ich źródła. W rezultacie człowiek odzyskuje pewność siebie i świadomość, że to on sam kieruje swoim życiem.

Tego typu terapia trwa długo. Aby móc bowiem wprowadzić rzeczywiste zmiany, konieczne są regularne spotkania i praca nad własnym jestestwem. 

Zadaniem psychoterapeuty jest wspieranie każdego pacjenta, pomaganie mu w podejmowaniu decyzji, ale z nastawieniem na jego ciągły rozwój. Stanowi on niejako ostoję, gdzie zawsze można odpocząć, zaczerpnąć oddech i sięgnąć po dobrą radę. Terapeuta wskazuje zatem właściwą drogę, natomiast to do pacjenta należy ostateczna decyzja, czy nią podąży.

Jak wygląda psychoterapia dla par?

Centrum Zdrowego Umysłu każda para może skorzystać z konsultacji, a następnie przystąpić do wspólnej psychoterapii. Takie zajęcia są skoncentrowane na odnalezieniu i rozwiązaniu problemów, które występują w bliskich związkach, pomiędzy dwójką ludzi. Większość sesji odbywa się wspólnie, jednak czasami konieczne jest również odbycie spotkania indywidualnego, które będzie stanowiło niejako uzupełnienie całej terapii.

Kryzys w związku może się pojawić nawet po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach – długość stażu tak naprawdę nie ma znaczenia. Powodów może być mnóstwo i niekoniecznie muszą one dotyczyć jednego z partnerów. Czasami wystarczy nadmierny stres spowodowany problemami zawodowymi lub rodzinnymi, ale niedotyczącymi związku. W takich wypadkach szczególnie szkodliwe mogą być problemy w komunikacji – kiedy się nie zwierzamy z własnych problemów, druga połówka nie ma szansy zrozumieć naszego zachowania. Dlatego, zamiast obwiniać się wzajemnie, warto skorzystać z pomocy. Być może wasz problem da się rozwiązać, a wy dalej będziecie mogli się cieszyć udanym związkiem.

Psychoterapia dla par to idealne rozwiązanie, jeżeli nie potraficie sami odnaleźć źródła problemów ani ich rozwiązać. Terapeuta da wam możliwość przedstawienia swojego spojrzenia na sprawę, a następnie zachęci do podjęcia współpracy i zaproponuje możliwe rozwiązania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń